Kazalo po Forum PD Idrija forumu Forum PD Idrija
Naš spletni kotiček

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Alpinistično predavanje Borisa Strmška - Strmine

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Forum PD Idrija forumu -> Razno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ivanl
Site Admin

Pridružen/-a: Pon Sep 2011 10:03

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 12:46 pm    Naslov sporočila: Alpinistično predavanje Borisa Strmška - Strmine Odgovori s citatom

V petek, 13. aprila ob 20. uri se nam bo v idrijskem filmskem gledališču predstavil alpinist, gornik in popotnik Boris Strmšek (Strmina).

Klub idrijskih študentov
vljudno vabi na
predavanje popotnika in gornika
BORISA STRMŠKA (Strmine)

z naslovom
STRMINA MED POHORJEM IN HIMALAJO

V petek, 13. aprila,
ob 20.00
v Filmskem gledališču Idrija.

"Nekoč me je pot zanesla na pohorska pobočja. Starši so me triletnega postavili na smuči in sem pač smučal. Čez kakšno leto sem že sam oziroma z vrstniki raziskoval bližnje pohorske gozdove in strmine.
Leta kasneje me je pot odnesla dalje v svet slovenskih Alp, odprl se je svet skalnih gora in strmih sten. Alpinistična šola, skalne vertikale, ples po drobnih oprimkih, vertikala ledu, strme smučine... Izpit za alpinističnega inštruktorja in takojšen odhod v Himalajo, kjer je bilo treba znanje prenesti na nepalske tečajnike v gorniški šoli v skriti himalajski dolini pod osemtisočakom Anapurna. Tja sem nato odšel še dvakrat. Plezalska potovanja na druge konce sveta. Plezanje sredi Sahare, vzponi na granitne vršace v Patagoniji, severnoameriške stene, napori v himalajskih strminah, potepanja po Andih... Štiritisočaki v Alpah, dolomitske stene... Srečanja z vulkani na vseh koncih sveta - Fuji na Japonskem, Licancabur in Villarica v Čilu, celo Kilimanjaro v Tanzaniji... Petkrat na najvišjem vrhu Andov in obeh Amerik - Aconcagui, tudi prvi slovenski smučarski spust z najvišjega ameriškega vrha. Na smučeh tudi s hladnega Denalija na Aljaski, ki je najvišja severnoameriška gora. Smuči so bile zraven tudi na vrhu sedemtisočaka Pik Lenin v Pamirju. Prepletanje športnega plezanja, alpinizma in pohodništva, gorništvo v ravninah in strminah.
Zanimiva srečanja, druženja, spoznavanje različnih kultur in dežel, veliko narave... Strmine in Strmina med Pohorjem in Himalajo..."

Boris Strmšek, ki ga v plezalskih krogih kličejo ''Strmina'', je gornik in popotnik iz Maribora. Je inštruktor alpinizma ter športnega plezanja, vodnik, obenem pa občasno tudi pisec in fotograf. Za njim je okoli 1200 alpinističnih vzponov na vseh koncih sveta, številna
predavanja in 30 fotografskih razstav. Predavanje "Strmina med Pohorjem in Himalajo" je sprehod skozi njegovo gorniško kariero.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Forum PD Idrija forumu -> Razno Časovni pas GMT
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Uporabljamo phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
eXTReMe Tracker